logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Підведено підсумки четвертого етапу "Мелодії рушника"

У п'ятницю, 19 серпня, в Музеї історії Краматорська відбулося підведення підсумків конкурсу «Мелодія рушника». Конкурс було ініційований і організований Жіночим Клубом «ПАНІ», проходив з 1 червня по 31 липня 2016 року та був присвячений 25-річчю Незалежності України.

Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 1

Це вже четвертий етап проекту «Мелодія рушника». Вперше Краматорська майстрині представили на суд журі свої роботи в квітні 2014 року, і приурочений був цей конкурс до 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка. Тоді на церемонії вручення нагород активістками Жіночого Клубу «ПАНІ» була запропонована ідея в рамках другого етапу «Мелодії рушника» створити один, але великий, «Рушник Єдності», на якому будуть представлені як орнаменти, характерні для рушників Східної України, - квіткові, так і орнаменти, притаманні роботам майстринь Західної України, - геометричні візерунки. Ідея була підтримана майстринями Клубу «Чарівниця» - авторами більшості робіт, представлених на конкурсі, але почалися бойові дії. Робота над «Рушником Єдності» припинилася, так і не встигнувши початися. Однак вив'язування країв рушника, яке не вимагало колективної роботи, було доручено й виконано за час окупації однією з майстринь - Тетяною Василівною Ляшенко. І коли в липні, після звільнення Краматорська, рукодільниці «Чарівниці» знову зібралися, щоб продовжити свою роботу, вони побачили края від рушника, якого ще не було (для розуміння - як правило, спочатку вишивається рушник, а потім вив'язуються края для нього). Це дало усвідомлення того, що «Рушник Єдності» повинен бути створений.

Оберіг вишивали рівно 40 днів, починаючи з 30 липня. В процесі роботи над ним, в День Незалежності України, оберіг було винесено в сквер Профспілок для того, щоб всі бажаючі могли приєднатися до творчого процесу - за дві години 20 людей залишили на ньому свої стежки.

Після закінчення роботи над «Рушником Єдності» його було освячено перед Піщанською іконою Божої Матері у Свято-Вознесенському кафедральному соборі міста Ізюму 21 вересня - в День Різдва Пресвятої Богородиці. А 27 вересня «Рушник Єдності» було занесено в Книгу Рекордів України як найширший (145 см) рушник, вишитий в 2014 році. Під час святкування Дня міста «Рушник Єдності» було представлено городянам і урочисто передано до фонду Музею історії Краматорська. І ось уже другий рік поспіль - під час підведення підсумків 3-го і 4-го етапів проекту «Мелодія рушника» - він прикрашає собою виставку робіт учасниць конкурсу, одночасно будучи його символом і головним експонатом.

Тритій етап «Мелодії рушника» проходив з 7 квітня по 22 травня 2015 року. На конкурс приймалися не тільки вишиті рушники, а й ікони, картини, серветки та інші роботи з українською вишивкою. Вік учасників - від 6 до 23 років.

В цьому році, при проведенні 4-го етапу проекта, обмежень за віком не було, але була вузька спрямованість робіт - святково-подарункові рушники. На конкурс було представлено 27 робіт, виконаних 16 авторами. Наймолодшій учасниці конкурсу - 14 років, найстаршій - 80 років. Роботи оцінювалися в двох номінаціях: роботи професіоналів та роботи аматорів.

Переможці конкурсу:

- Серед професіоналів: Деніченко Алла Дмитрівна;
- Серед аматорів: 1 місце - Щербина Валентина Михайлівна, 2 місце - Сопова Тетяна Володимирівна, 3 місце - Бобришева Анжеліка.

Всі учасники отримали дипломи від Жіночого Клубу «ПАНІ», сертифікати на придбання товарів в магазинах «Вернісаж» та «Вишиванка» та квіти від Салону квітів «Галантус». Переможці отримали грошові премії.

Клуб Підприємців Краматорська не залишився осторонь від цього свята творчості та подарував майстриням Клубу «Чарівниця» електричний чайник. Сподіваємося, що процес роботи над новими творами мистецтва за чашкою гарячого чаю буде більш приємним і продуктивним.

Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 1 Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 2

Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 3 Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 4

Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 5 Конкурс «Мелодія рушника» Краматорськ 2016 фото 6

Більше фото тут

 Друк  E-mail