logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Сталий розвиток громадського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування - Досвід Польщі

Дуже цікава розповідь Світлани Чепелевої про її участь у програмі навчального візиту до Польщі «Сталий розвиток громадського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування. Досвід Польщі». Майже десять днів спілкування, подорожей польськими містами, ґмінами та солецтвами з отриманням інформації від тамтешніх активістів про особливості роботи місцевого самоврядування та діяльності громадських об'єднань і, авжеж, прогулянки вулицями чарівного Кракова!

2017-09-08-01

Організатори навчального візиту, фахівці FRDL MISTIA та ГО «Інститут політичних технологій», розповідали візитерам про три рівня місцевого самоврядування у Польщі, їх повноваження, громадський бюджет, громадські ініціативи, фінансування діяльності неурядового і громадського сектору, а також про ради суспільно-корисної діяльності, які дуже схожі на наші Громадські ради.

У культурному центрі «INSPIRO», засновником якого є винахідник і композитор Матей Домбровський, представники делегації ознайомились з найкращою практикою співпраці влади та НГО. (Відповідно до законодавства Польщі, управляти культурними центрами можуть також неурядові організації.)

Також учасники навчального візиту відвідали культурно-освітню установу «Multicentrum» публічної бібліотеки в Скавіні, призначену для дітей, молоді та дорослих.

Цікавою була зустріч з заступником бургомістра Томашем Ожугом гміни Скавіна, під час якої керівник відділу промоції Томаш Ставови ознайомив з принципами співпраці з громадськістю, які спрямовані на молодь-бізнес-громадські організації.

Довідково:

- У заході взяли участь 17 представників громадськості та органів місцевого самоврядування Донеччини і Луганщини.

- Програму було організовано в рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», що фінансується Швейцарською Конфедерацією та Урядом Швеції і реалізується #ПРООН, а також за сприяння Донецької облдержадміністрації.

2017-09-08-02 2017-09-08-03

2017-09-08-04 2017-09-08-05

 Друк  E-mail