logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Клуб Підприємців Краматорська відсвяткував День вишиванки 2018

Клуб Підприємців Краматорська відсвяткував День вишиванки, опановуючи мистецтво петриківського розпису. Робили це підприємці під чуйним керівництвом Заслуженої майстрині народної творчості України Наталія Рибак. Спочатку кожен з клубівців намалював свою власну невеличку картину, а потім усі разом ми долучилися до створення великої картини, наповнивши її червоною калиною, блакитними квітами та волохатими птахами.

2018-05-17-19

Дуже цікавими були розповіді нашої гості - про історію петриківського розпису, про техніки написання картин та про кумедні випадки на екскурсіях в Центрі народного мистецтва «Петриківка», співробітником якого є пані Наталія.

Наприклад, основним інструментом для створення робіт в техніці петриківського розпису є пензлик з котячої шерсті. Для того, щоб взяти у кішки або кота щіпку шорстки, потрібно провести цілий ритуал – спочатку вмовити тваринку поділитись своїм шовковим скарбом, потім обережно зрізати необхідну кількість волосинок (при цьому кішка повинна лежати та мурчати) і вже після проведення процедури необхідно пригостити пухнастика чимось смачненьким.

 Друк  E-mail