logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Обращение Клуба к Главе Донецкой ОГА

 

від «18»  березня 2015 р.

Голові Донецької ОДА
Кіхтенко О.Т.

Шановний Олександр Тимофійович!

Клуб  підприємців Краматорська звертається до Вас з проханням прийняти наших представників  на особистому прийомі, так, як наше питання не може бути розв’язане на протязі шести місяців, не зважаючи на неодноразові пісьмові та усні звернення до Вас особисто, та до місцевих органів влади.

Справа у тому, що Краматорська міська рада в особі заступника міського голови Румянцева О.М. та  керівника центру надання адміністративних послуг  Грідасової С.В. вперто соботують виконання Закону України про надання адміністративних послуг. В результаті того, що вищевказані посадові особи навіть не намагаються знайти вирішення проблеми, обмежуючись відписками, «будівництво об'єктів, а так само введення в експлуатацію вже готових об'єктів практично паралізовано»…

Жоден об’єкт  за пів року не введен в експлуатацію.

До першого вересня 2014 р. декларації громадянам (фізичним особам) реєструвалися безпосередньо у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій обл.

З першого вересня, згідно пунктів 49, 50 та 51 Переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг, який є Додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523-р  «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», реєстрація декларацій здійснюється через центр надання адміністративних послуг. Ці пункти викладені з приміткою (*). В примітці (*) зазначено, що надання послуг здійснюється через центри надання адміністративних послуг, утворені при Київській міській держадміністрації, міських радах (їх виконавчих органах) населених пунктів, які є адміністративними центрами областей.

Донецькій міські адміністративний центр не працює.

На наш запит до міністерства регіонального розвитку була надана відповідь, що згідно  закону України «Про адміністративні послуги» в ст. 12 пункт 6, 7 ці послуги можуть надаватися місцевими центрами адмінпослуг. Але їх потрібно внести в перелік адміністративних послуг. Цей перелік  визначається органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг  - тобто Краматорською міською радою. Так само було надане роз’яснення Департаментом житлово-комунального господарства Донецької обласної держадміністрації та надані пропозиції в.о. голови Краматорської міської ради Воробйовій К.О. (яка на особистому прийомі ще в жовтні обіцяла зайнятися цім питанням).

Але на письмове звернення про реєстрацію декларації 28.11.2014 р. була надана відповідь, що реєстрація  у Краматорському адмінцентрі проводитись не буде і потрібно звертатися у Донецькій адмінцентр.

Просимо Вас допомогти підприємцям, а також іншим забудовникам м. Краматорська в рішенні проблем з реєстрацією декларацій на початок виконання будівельних робіт та декларацій на готовності об’єкта до експлуатації.

Відписка про можливість реєстрації декларацій в елєктронному виді не вирішує проблеми, так як реєстрація другої деклараії (про готовність об’єкта до єксплуатації), згідно законодавства - не може бути проведена в елєктронному виді. Таким чином порушуються права  громодян про можливість законно виконувати будівельні роботи та реєструвати збудовану нерухомість.

Звертаємо Вашу увагу, що в містах Костянтинівка, Красний Лиман, Артемівск – місцеві адмінцентри приймають декларації та передають їх для реїстрації до інспекції ГАСК.

Чому в Краматорську не виконуються Закони України – залишається питаннням. Вже півроку ніхто не може вплинути на місцеви органи влади. Підривається довіра громадян до влади як місцевої, так і  центральної.

Копії звернень, та відповіді на них надаються.

 

З повагою,
Президент Клубу Підприємців Краматорська            Цюх О.А.

 

 

 

 Друк  E-mail