logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Пресс-конференція організаторів Фестивалю аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко

17 травня о 10:00 в Краматорському Антикризовому медіа-центрі члени Клубу Підприємців Краматорська провели прес-конференцію для представників ЗМІ, на якій презентували масштабний культурний міський захід - Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко (далі Фестиваль).

Фестивалm аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, баннер

У рамках прес-конференції організатори Фестивалю: Ірина Сергієнко, Сергій Кондратюк, Геннадій Дибовський і Наталя Корецька розповіли журналістам про те, як минулого року народилася ідея проведення Фестивалю, а також про те, що чекає учасників і гостей заходу цього року. У прес-конференції також взяв участь скульптор, заслужений митець України, В'ячеслав Гутиря.

За словами гранд-організатора Фестивалю Ірини Сергієнко, у 2015 році В'ячеслав Гутиря створив скульптурну композицію, центральною фігурою якої була Марія Приймаченко. Відкривати її повинен був святковий захід, і з легкої руки Геннадія Дибовського цим заходом став Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко. Чому аматорського? Тому що саме аматорським, народним, наївним називали твори української художниці, які з незмінним успіхом експонувалися на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі та Празі.

На питання, чому В'ячеслав Гутиря відтворив у камені саме Марію Приймаченко й дивовижних героїв її творів, відповів сам майстер: «Тому що її творчість - це справжнє народне мистецтво - живе, яскраве, самобутнє. І ця скульптурна композиція - пам'ятник художника художникові».

На Фестивалі будуть представлені різні жанри народної творчості - починаючи від музично-інструментального, танцювального, літературного і закінчуючи гончарною майстерністю та художнім розписом. Територія проведення заходу буде розділена на тематичні майданчики. І учасники прес-конференції розповіли про те, хто та які жанри творчості представлятиме на кожному з них.

Геннадій Дибовський презентував роботу арт-майданчика. На спеціально обладнаній сцені учасники Фестивалю представлять на суд глядачів і журі наступні жанри народної творчості: музично-інструментальне та циркове мистецтво, вокальну майстерність, хореографію та поезію. Програма арт-майданчику буде розбита на часові сегменти - учасникам кожного жанру буде виділена година часу для демонстрації глядачам особливостей того виду творчості, який вони представлятимуть. Цього року своєю майстерністю з глядачами поділяться творчі колективи з Краматорська, Маріуполя, Бахмута, Слов'янська, Костянтинівки й Селідово. Завершить роботу арт-майданчику Національний заслужений академічний український народний хор імені Григорія Верьовки.

Ірина Сергієнко розповіла про майстер-класи, які у рамках Фестивалю проводитимуться для гостей свята, - майстри Донеччини поділяться з усіма бажаючими секретами гончарної майстерності, петриківського розпису, виготовлення ляльок та розпису імбирних пряників.

Наталя Корецька поділилася інформацією про роботу майданчика живопису та декоративно-прикладного мистецтва. В день проведення Фестивалю тут будуть представлені роботи більше 60 митців, виконані як в звичних жанрах декоративно-прикладного мистецтва, так і в досить рідкісних - жанрі торсіон-дизайну, вишивці на шкаралупі яєць та ін. Цей майданчик працюватиме в режимі виставки-продажу, і відвідувачі зможуть купити вподобані ними творчі роботи.

Також у рамках Фестивалю пройде ринг безпородних собак - кубок «Друга» та працюватиме дитячий майданчик, облаштований Заводом автогенного обладнання «Донмет» і прикрашений дерев'яними скульптурами В'ячеслава Гутирі.

Завершив прес-конференцію Президент Клубу Підприємців Краматорська Сергій Кондратюк, запросивши усіх бажаючих на нагородження переможців Конкурсу відеороликів «З любов'ю до рідного краю», який проводився з 18 березня по 10 травня 2016 р. В ході проведення Фестивалю буде організований показ відеоробіт, що брали участь в конкурсному змаганні, а також вручені грамоти й призи переможцям: планшети, зовнішні жорсткі диски та маніпулятори «миша».

За словами Сергія Кондратюка, проведення мистецьких і культурних заходів в Краматорську - одне з програмних завдань Клубу Підприємців Краматорська. Беручи участь у конкурсах, фестивалях, майстер-класах, люди дістають можливість спілкуватися, насолоджуватися творчістю своїх земляків та самим брати участь в творчих процесах. Це підвищує рівень їх соціальної взаємодії й знижує рівень агресії. Люди починають любити та пишатися своїм містом, своїм народом, своєю країною.

Ласкаво просимо на Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко!

Час проведення : 21 травня 2016 р., 11:00-18:00.

Місце проведення : Центральна міська публічна бібліотека.

Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 1 Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 2

Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 3 Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 4 Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 5

Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 6 Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко, фото 7

 

 Друк  E-mail