logo Клуб Предпринимателей Краматорска

У Краматорську пройшов Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко

У вас коли-небудь виходило впродовж всього декількох годин спробувати себе в гончарній майстерності, освоїти розпис пряників, намалювати хитромудрий візерунок «петриківки» та навчитися танцювати гопак? Якщо на усі ці питання ви дали позитивну відповідь, то, швидше за все, вчора ви були гостями Фестивалю аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко (далі Фестиваль) в Краматорську.

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото

Культурний міський захід, до якого так довго і ретельно готувався Клуб Підприємців Краматорська, відбувся! Кожен, хто відвідав Фестиваль знайшов собі зайняття до душі й сувеніри за смаком.

Концертну програму Фестиваля чарівними звуками міді відкрив Духовий оркестр Бахмутського музичного училища. Продовжили її:

- юні вокалісти Краматорських шкіл мистецтв №1 та №3, а також досвідченіші виконавці з Народного вокального ансамблю «Вишневе намисто»;

- Ксенія Цюх з пісенними номерами;

- поети й читці з Народного театру книги «Еспада» та Краматорського літературного об'єднання ім.М.Рибалко;

- учасники хореографічних колективів «Акварель», «Апельсин» і «Аванті» з Краматорська та циркових колективів «Арго» і «Арена» з Маріуполя.

До речі, танцювали не лише учасники Фестивалю. Відомий в нашому місті діяч мистецтв і член Клубу Підприємців Краматорська Геннадій Дибовський залучив до цього процесу й глядачів - під його чуйним керівництвом вони хвацько станцювали український гопак.

Жанр декоративно-прикладної творчості на Фестивалі демонстрували як творчі колективи - майстри з громадських організацій «Центру людей похилого віку», «Міста майстрів» та клубу «Натхнення», студенти Харківської державної академії дизайну і мистецтв, учні Краматорської художньої школи та Краматорської школи мистецтв №3, так і індивідуальні художники - гончар із Слов'янська Сергій Резніченко, флористи Марина Степанюк і Олена Підмогильна, майстер створення макетів всесвітньовідомих храмів Валерій Авакумов та ін. Види творчості, представлені на Фестивалі, - всілякі. Це і вироби з бісеру, тканини, берести, глини, це і вишивка, й моделювання. На все це можна було дивитися, практично все - купити.

Художникам, вироби яких були представлені на заході, були вручені сертифікати учасників Фестивалю. Роботи, що, на думку організаторів, заслуговували особливої уваги, були відмічені призами - виробами ручної роботи з кераміки. А автори найбільш видатних предметів творчості були нагороджені родзинкою Фестивалю - репродукцією картини Марії Приймаченко «Дика овечка», виконаною в червоній глині. Цей символ Фестивалю, на знак особливої вдячності, був вручений і заслуженому митцю України В'ячеславу Гутирі, який є ідейним і творчим натхненником свята.

Дітвора на Фестивалі, якщо не займалася будівництвом дерев'яних замків на дитячому майданчику(дбайливо облаштованому Заводом автогенного обладнання «Донмет»), то брала участь у численних майстер-класах: по петриківському розпису, виготовленню виробів із солоного тіста, гончарній справі, висадці квітів, малюванню харчовою глазур'ю на імбирних пряниках. Про тих з них, кого не надихнула самостійна творчість, потурбувалися художники по аквагриму, розмалювавши дитячі мордочки дивовижними візерунками.

Ринг безпородних собак «Кубок Друга 2016» порадував як любителів тварин, так і самих тварин, а точніше собак. Найнезрівнянніші безпородні учасники рингу отримали нагороди та їстівні подарунки.

До речі про їжу. Кулінарними вишукуваннями, починаючи від полуниці в шоколаді й закінчуючи барбекю, дивували та пригощали Краматорський комбінат дитячого харчування, кафе «Комікс» і кафе «Боцман».

Також у рамках Фестивалю відбулося оголошення підсумків та нагородження переможців двох творчих конкурсів: Конкурсу відеороликів «З любов'ю до рідного краю» (подробиці тут) і Конкурсу дитячих малюнків «Марія Приймаченко і ми».

Свято аматорської творчості завершилося виступом суперпрофесійного колективу - солістів і інструментальної групи Національного заслуженого академічного народного хору України ім.Верьовки. Українські хіти в її виконанні викликали шквал оплесків глядачів та, у відповідь, обіцянку артистів приїхати на Фестиваль рівно через рік.

Що ж, чекаємо наступного року, наступного травня і наступного, вже третього, Фестивалю аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко!

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 1Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 2

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 3Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 4

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 5Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 6

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 7Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 8

Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 9Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Приймаченко, фото 10

Більше фото тут

 

Відеорепортажі про Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко:

 Друк  E-mail