logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Краматорські підприємці розробили лазневі комплекси для армії на основі морських контейнерів

З морського контейнера - лазня. Краматорське науково-виробниче підприємство «Крамтехцентр» спроектувало і побудувало таку для українських бійців абсолютно безкоштовно. З матеріалами та робочими допомагали військові і волонтери.

Лазневі комплекси для армії

 

Інженер-конструктор «Крамтехцентр» Павло Ткаченко - один з творців комплексів. Павло розповідає, що основною складністю були стислі терміни і обмежений простір, яке потрібно для розміщення необхідних матеріалів і устаткування. Всього ж на підприємстві спроектували близько п'яти комплексів, але побудували поки тільки три.

«Спочатку була лазня і душові кабінки. Дві лазні - з грубками під тверде паливо, одна - під рідке. Решта проектів - це санвузол з умивальником. Все пересувне. Пророблялися різні варіанти сушильного та прасувального приміщень. У гладилками передбачена установка пральної. Опрацьовувався варіант парилки», - каже Павло Ткаченко.

Деякі з цих комплексів розраховані на експлуатацію в польових умовах - вони оснащені дизель-генераторами і повністю автономні. Воду можна набирати з будь-яких водойм.

Крім комплексів з морських контейнерів, на підприємстві виготовляються деталі для військової техніки.

«Постійно звертаються військові з проханням виготовити нестандартні деталі, які неможливо купити - ні не продаються. Якісь зчіпки, спеціалізовані деталі, призначення яких нам іноді навіть не пояснюють», - розповідає директор «Крамтехцентр» Сергій Коротун.

Це не єдиний приклад того, як підприємці Краматорська допомагають українській армії - з моменту звільнення міста бізнес безкоштовно годував військових, відновлював техніку і допомагав придбати деталі до неї.

Лазневі комплекси для армії, фото 1 Лазневі комплекси для армії, фото 2

Лазневі комплекси для армії, фото 3

 

 Друк  E-mail