logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Студенти Школи урбаністики CANactions - гості нашого міста

Приємним моментом, який не може не радувати нас, як людей, прагнучих облаштувати своє місто і покращити його інфраструктуру, являється те, що Краматорськ останнім часом є об'єктом пильної уваги молодих активістів з різних куточків України. Ми писали вже про те, що в нашому місті проходять виїзні зайняття Школи Управління, яка працює на базі Українського Католицького Університету, і студенти цієї школи у рамках навчання з великим інтересом відносяться до усіх процесів (соціальних, економічних тощо), що відбуваються в Краматорську.

image-22-03-2016

 

Ще одна група молоді, яка стала гостями нашого міста, - студенти Школи урбаністики CANactions. Школа урбаністики CANactions (CANactions School for Urban Studies) - некомерційна освітня платформа, що дає комплексні міждисциплінарні знання про місто. Спираючись на кращий світовий досвід, Школа формує у своїх студентів принципово новий підхід до міської політики і бачення розвитку міста в цілому - зміна не фасаду міста, а його наповнення. Урбаністика допомагає вирішити, зокрема, соціальні і екологічні питання - у багатьох студентів Школи вже є свої ідеї, які вони планують впровадити після закінчення навчання: хтось хоче облаштувати район міста, хтось - поліпшити доступ до деяких місць для людей на інвалідних візках, хтось - допомогти матерям знайти своє місце в місті і т.д.

Відвідування Краматорська - це друга студія Школи урбаністики CANactions (об'єктом вивчення першої студії було наше місто-побратим - Івано-Франківськ). Краматорськ цікавив студентів Школи як, по-перше, постіндустріальне, а по-друге, «заводоцентричне» місто. Впродовж усього минулого тижня молодь вивчала наше місто: відвідувала підприємства (у т.ч. і членів Клубу Підприємців Краматорська), спілкувалася із представниками влади, знайомилася з місцевими жителями. Для того, щоб врахувати усі взаємозв'язані деталі, студенти працювали в тематичних групах - «екологія», «культура», «економіка», «інфраструктура» і «суспільство». Учасники економічної групи заглянули і на загальні збори членів Клубу Підприємців Краматорська, які проходили 17 березня в конференц-залі Краматорської Торгово-промислової Палати. Студентів цікавили відповіді підприємців на питання про особливості ведення бізнесу в нашому регіоні, існуючі складнощі та можливі перспективи його розвитку.

Результатом цього тижневого «кейса» стане план трансформації міського простору Краматорська, який, дозволить розширити можливості його жителів та створити для них нові перспективи.

 

 Друк  E-mail