logo Клуб Предпринимателей Краматорска

Заслуженный учитель - почетный гражданин!

Рябуха О.З., 1944 року народження, трудову діяльність у м.Краматорську почала у 1972 році на посаді учителя математики середньої школи № 35. На протязі 1984-1985 років працювала заступником директора з навчально-виховної роботи середньої школи № 24, а з 1985 року по сьогоднішній день-вчитель математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 35 з профільним навчанням.

З 1977 року організувала відкриття профільних класів з поглибленим вивченням математики, фізики, інформатики. Для розширення спеціалізованої підготовки заснувала фізико-математичну школу при Харківському аерокосмічному університеті. Плідно співпрацює з Московським фізико-технічним інститутом. Рябуха 0.3. - автор, співавтор та учасник впровадження в навчально-виховний процес інновацій, у тому числі сучасних підручників та навчальних посібників, методичних розробок.

Рябуха О.З.

Організатор щорічних авторських курсів для вчителів математики, керівник творчої групи в роботі з математично обдарованими дітьми. Розробила цілу систему з підготовки учнів до участі в міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіадах, конкурсах, математичних турнірах. Тому за останні 20 років у Олександри Зіновіївни більше 65 переможців всіх рівнів.

У 2001 році її учень Володько Сергій став срібним призером Міжнародної олімпіади у Вашингтоні, у 2002 році - у Глазго ( Шотландія).
Серед її випускників - 50 стали докторами і кандидатами наук, працюють у вищих навчальних закладах України, Росії, країнах Європи та Америки. Багато з них стали відомими, успішними людьми у Краматорську:
- Машненков Костянтин Анатолійович - генеральный директор АОЗТ «Торговий дом Астрон»;
- Турчанін Михайло Анатолійович - доктор хімічних наук, професор ДДМА;
- Каракуц Сергій Вікторович - з асновник і директор ООО «Фокстрот»;
- Пшонка Артем Вікторович - народний депутат України;
- Нікитченко Олена Анатоліївна - заступник начальника управління освіти міста;
- Запара Володимир, випускник 2007 року, студент V курсу МФТІ факультету аерокосмічних випробувань, молодший науковий співпрацівник інституту ім. Патона.

У місті Краматорську та інших машинобудівних центрах України працюють сотні інженерів і менеджерів, чия професійна майстерність починалась з навчання в профільних класах ЗОШ№ 35.

Невід'ємною складовою у її діяльності є науково-методична робота.
Вона є рецензентом збірників Донецької державної машинобудівної академії «Тестові задачі з математики для абітурієнтів» (2007 р.), задач для турнірів юних математиків, різнорівневих завдань для тематичних і підсумкових контрольних робіт з геометрії для 7-9 класів, автором методичних рекомендацій "На допомогу вчителю математики" , співавтором збірників з алгебри та початків аналізу і геометрії для 10, 11 класів.

Є керівником авторських курсів по роботі з обдарованими дітьми, членом журі Всеукраїнських олімпіад з математики та обласного конкурсу «Учитель року», членом організаційних комітетів обласних та міських олімпіад.

Під керівництвом Рябухи О.З. команда учнів школи щорічно займає призові місця в математичних турнірах ім. члена-кореспондента АН України, академіка М.І. Ядренка та Всеукраїнських математичних конкурсах. Її вихованці - учасники Міжнародної конференції школярів «Старт у науку», Соросовських та Інтернет-олімпіад, математичних конкурсів Московського фізико-технічного інституту та Московського державного університету.

Рябуха 0.3. - «Учитель-методист» (1983 р.), Відмінник народної освіти (1981 р.). У 1999 році одержала Грамоту Президента України. Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами Міністерства освіти СРСР ( 1981 p.), Міністерства освіти УРСР (1984 p.). Міністерства освіти і науки України (1994, 2001 p.p.), Кабінету Міністрів України (2003 p.), обласного управління освіти (1978, 1984, 1986, 1988, 1991, 2001, 2003, 2008, 2009 p.p.). У 1991 році Олександра Зіновіївна одержала премію ім. Н.К.Крупської, а у 1994 році міжнародний фонд «Відрядження» присвоїв їй звання Соросівський вчитель.

Двічі нагороджена цінними подарунками від Президента України (2001, 2002 p.p.), Подякою Почесного Президента Національного Фонду «Україна - дітям».
У 2002 році її ім'я занесено до «Золотої книги видатних освітян Донецької області», а в 2008 році до книги «Сто самых известных имен Краматорска». У 2003 році отримала нагороду «Золотий Скіф» в номінації «За досягнення в галузі освіти».

За перемогу в обласному конкурсі «Кращий працівник року» (2004 р.) нагороджена автомобілем від голови Донецької обласної ради народних депутатів.
Відзначається високими моральними якостями, користується авторитетом серед учителів міста, учнів та їх батьків. Приймає активну участь у суспільному житті. Створила власну систему роботи з учнями, а також комплекс педагогічних методик, прийомів та засобів, що дозволяють ефективно викладати свій предмет та забезпечувати високий рівень навчальних досягнень учнів.

Учитель постійно знаходиться у творчому пошуку, демонструючи високу майстерність, самовідданість, творчу наснагу та високий професіоналізм.
Рябуха О.З. завжди у центрі суспільного життя: вона бере активну участь у діяльності жіночих організацій міста, очолює Раду наставників при управлінні освіти, "Школу молодого вчителя".

 

 Друк  E-mail